Олександр Плахотнюк: влада хоче встигнути до розгляду касації вдруге засудити Юлію Тимошенко (відео)

pr_b2634Захисник екс-прем’єр-міністра України Олександр Плахотнюк заявляє, що влада хоче встигнути вдруге засудити Юлію Тимошенко до результатів розгляду її касаційній скарги на вирок Печерського районного суду та Апеляційного суду Києва у так званій газовій справі.

«Враховуючи, що на 15 травня призначений розгляд Вищим спеціалізованим судом України скарги на вирок у газовій справі, я вважаю, що все буде робитися для того, щоб до 15 травня отримати ще один вирок. Комусь дуже потрібно, щоб кримінальна справа, що стосується ЄЕСУ, якнайшвидше потрапила до суду», — сказав Олександр Плахотнюк сьогодні на прес-конференції у Києві.

Захисник також сумнівається, що судді, які розглядатимуть справу щодо ЄЕСУ, зроблять висновки з попереднього судового процесу з розгляду так званої газової справи. «Враховуючи те, з якою швидкістю ця справа направляється до суду, можна зробити єдиний висновок, що навряд чи когось цікавить об’єктивний розгляд справи, цікавлять лише строки», — додав він.

Олександр Плахотнюк підкреслив, що обмеження Юлії Тимошенко та її захисту у строках ознайомлення з матеріалами справи не впливає на час, протягом якого справа повинна бути передана до суду. «Якщо притримуватися кримінально-процесуального законодавства, після того, як завершуються строки ознайомлення з матеріалами справи, захист має право подавати клопотання, докази, робити заяви в межах слідства, а слідчий після цього повинен їх розглянути, прийняти рішення і доповнити слідство, виходячи з клопотань», — уточнив захисник.

«Слідчий повинен після 28 березня розглянути клопотання, прийняти рішення, або уже наперед відомо, що він відмовить у задоволенні всіх клопотань – скоріше за все, так і буде. Але для того, щоб вивчити клопотання і мотивовано відмовити, потрібен певний час. Має бути надана можливість захисту все ж таки реалізувати всі свої права, заявити клопотання, перевірити докази, і лише потім говорити про передачу до суду. Місяць, два місяці – я не знаю, скільки часу потрібно, але, на жаль, я мушу констатувати і з великою вірогідністю стверджувати, що дана справа може опинитися у суді, не дивлячись ані на вимоги кримінально-процесуального законодавства, ані на клопотання захисту і ті додаткові докази, які будуть надані, на початку квітня», — прогнозує він.

Олександр Плахотнюк вважає безпідставними заяви керівництва СБУ про можливість передачі справи щодо ЄЕСУ до суду, а також про достатність доказів провини Юлії Тимошенко. «Такі заяви передчасні, тому що оцінку доказів, зібраних у справі, а тим більше встановлення вини особи, це прерогатива суду. Говорити про те, що вина доведена, може лише суд. Будь-хто до вироку суду не може робити заяви про те, що вина особи у вчиненні злочину доведена. Це можна розцінювати як тиск на суд, а також як тиск на захист Юлії Тимошенко», — вважає захисник.

За його словами, Юлія Тимошенко 16 березня звернулася до СБУ із заявою про його допуск до справи у якості захисника. «На жаль, я поки ще не отримав від слідчого офіційного підтвердження допуску до справи, але і я, як і всі інші захисники у цій справі, маю право ознайомлюватися з її матеріалами. Безапеляційні заяви про те, що після 28 березня справу буде передано до суду, свідчать про те, що я, як захисник, буду позбавлений можливості належним чином ознайомитися з матеріалами справи, що є порушенням права на захист», — резюмував Олександр Плахотнюк.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко з командою «Батьківщини» Одещини побувала у звільненому Херсоні

Юлія Тимошенко з командою «Батьківщини» Одещини побувала у звільненому Херсоні

Чергова допомога від в.о. голови «Батьківщини Молодої» Одещини Сергія Шутова для переселенців

Чергова допомога від в.о. голови «Батьківщини Молодої» Одещини Сергія Шутова для переселенців

Михайло Поживанов відвідав Нерубайську громаду Одещини

Михайло Поживанов відвідав Нерубайську громаду Одещини

Календар
Листопад 2022
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30