Заява Одеської обласної організації ВО «Батьківщина»

Ми, члени Одеської обласної організації ВО «Батьківщина», з великою тривогою звертаємося до всієї України, до кожного українського громадянина, до кожного хто живе і працює в нашій країні. Ситуація яка склалася у вітчизняній медицині — схожа на катастрофу. Так звана реформа імені Супрун довела нашу медицину до такого стану, коли швидку не дочекаєшся, новонародженим не вистачає вакцин, породіллям на селі залишилося народжувати хіба що в стогу сіна, а показники по різним епідеміям перевищують усі допустимі норми.

Все ускладнюється ще й масовою еміграцією медичних працівників за кордон. І найстрашніше, що велика частина з них вже не повернеться в Україну ніколи. Тільки за останній рік з нашої країни виїхало понад 70 тисяч висококласних фахівців, на підготовку кожного з яких держава витратила значні кошти і більше 8 років професійної підготовки (6 років університету, 2-3 роки інтернатури).

Так звана реформа пані Супрун безпосередньо торкнулася і системи медичної освіти. Протягом останніх чотирьох років всі медичні навчальні заклади країни трясуть фіскальні служби і правоохоронні органи, зі скандалом та порушенням законів змінюють ректорів, переслідують кращих викладачів, цькують і знищують представників медичної еліти.
Безумовно, це позначиться буквально через кілька років на якості медичної допомоги, яку надаватимуть лікарі і медсестри, що залишилися в нашій країні. А їх буде в найближчому майбутньому не так вже й багато. Вдумайтеся, тільки за останні чотири роки кількість лікарів і медсестер скоротилося наполовину! З України поїхала кожна друга медична сестра, виїхав кожен другий лікар. А це вже питання національної безпеки!

Горе-реформа не оминула й Одесу. У розпал вступної кампанії відбулося рейдерське захоплення Одеського національного медичного університету. Заблоковані рахунки університету і паралізована вся робота державної установи.

Одночасно почалося цькування шанованого і безперечно одного з кращих ректорів України Валерія Запорожана, що очолює один з найстаріших ВНЗ України — Одеський національний медичний університет.

Академіку Валерію Миколайовичу Запорожану належать понад 700 наукових робіт, в тому числі 50 монографій, 35 підручників і навчальних посібників. Він є почесним доктором 19 провідних міжнародних університетів та академій. Має велику кількість міжнародних і вітчизняних нагород. Є почесним громадянином міста Одеса.

Окрім того Валерій Запорожан є визнаним світовим ендоскопічним хірургом. Створив в Україні сучасну школу ендоскопічної хірургії та є віце-президентом Світової асоціації ендоскопічних хірургів.

Ми, як політична сила, в повній мірі усвідомлюємо ризики, що склалися як для країни в цілому, так і для Одеси зокрема. А ризики в наступному — якщо ми не відстоїмо наших лікарів і медсестер, українських академіків, вітчизняне виробництво ліків і обладнання, то ніякі варяги, що приїхали сюди на гастролі або погостювати, українському пацієнтові і українській медицині не допоможуть.

Здорова Україна потрібна тільки самим українцям і більше нікому. І наше завдання, як відповідальних політиків — захистити і зберегти вітчизняну медицину заради майбутнього наших дітей. Тому що з першого подиху і до останнього нас супроводжують наші українські лікарі, а не заїжджі гастролери. І в цій боротьбі, в цьому протистоянні повинна перемогти українська медицина.

Ми, партія «Батьківщина», закликаємо одеситів разом з нами захистити честь університету та ректора нашої медичної Alma Mater.

Реформа медицини не повинна мати на меті розправу з медичною елітою України. Інакше це не реформа, а здача національних інтересів і фактично зрада своїй країні. Всі хто до цього причетний — повинні понести відповідальність.

Шановні громадяни нашої країни, наші лікарі та медсестри, шановний ректор Одеського національного медичного університету, Валерій Миколайович, у нас з вами спільна та благородна мета — розвиток вітчизняної медицини і збереження здоров’я кожного українця.

 

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Подільська райрада Одещини вимагає зниження тарифів

Подільська райрада Одещини вимагає зниження тарифів

Березівська райрада вимагає зниження тарифів

Березівська райрада вимагає зниження тарифів

«Батьківщина» Одещини відзначила День Соборності України

«Батьківщина» Одещини відзначила День Соборності України

Календар новин
Січень 2021
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31