ЗВІТ Депутата Одеської обласної ради VII-го скликання РАДКОВСЬКОГО ОЛЕГА ВОЛОДИМИРОВИЧА

ЗВІТ Депутата Одеської обласної ради VII-го скликання ВО «Батьківщина», Першого заступника голови Одеської обласної ради VII-го скликання Голови депутатської фракції «Батьківщина»  РАДКОВСЬКОГО ОЛЕГА ВОЛОДИМИРОВИЧА

(відповідно до вимог Законів України «Про місцеве самоврядування» та

«Про статус депутатів місцевих рад» надаю звіт про роботу депутата за період

з грудня 2018 року по січень 2019 року)

 

Депутат Одеської обласної ради Олег Радковський, виконуючи обов’язки першого заступника голови Одеської обласної ради — є керівником фракції ВО «Батьківщина» в обласній раді, приймає активну участь у соціальному житті області. Його активна громадянська та депутатська позиція сприяє розвитку регіону.

Олег Радковський  веде прийом громадян, відвідує громадські збори, приймає участь у громадських заходах, з офіційними, робочими, плановими та позаплановими візитами зустрічається з жителями Одещини, з метою всебічного оволодіння правдивою інформацією щодо проблем на місцях. Цей досвід сприяє плідній праці депутата та усієї фракції в цілому, а також у сесійній залі та у профільних комісіях.

Завдяки роботі Олега Радковського, як депутата Одеської обласної ради та зокрема – першого заступника голови Одеської обласної ради, на Одещині вдається втілювати соціальні проекти, виділяти кошти на підтримку рівня життя людей, забезпечення роботи медичних та освітніх закладів, закладів  культурно-просвітницької спрямованості, ремонту доріг, будівництва соціальних об’єктів.

Неодноразово старанну та плідну роботу депутата Олега Радковського відзначали не тільки колеги по сесійній залі, а й одесити та мешканці області.

У 2018 році Олег Радковський, як керівник Одеської обласної «Батьківщини», знову отримав народну відзнаку «Народное признание» у номінації «Лідер народної довіри на виборах територіальних громад Одеської області». Адже вибори до об’єднаних територіальних громад Одещини показали, що люди найбільш довіряють саме «Батьківщині». І саме робота Олега Радковського, як принципового та працьовитого депутата,  стала вагомою складовою цієї високої довіри.

Як рельтат народної довіри Одещини — впевнена перемога у  Затишанській громаді, Коноплянській та Яськівській ОТГ, в Березівській, Знам’янській, Мологівській, Любашівській та Окнянській громадах.

  • Депутатська фракція «Батьківщини» в обласній раді на чолі з Олегом Радковським постійно співпрацює з депутатською фракцією «Батьківщина» у Верховній Раді на чолі з Юлією Тимошенко, щодо вирішення питань підвищення соціальних гарантій та захисту населення області. Ініціативи депутатів облради, що стосуються вирішення нагальних проблем області та потребують законодавчої підтримки вносяться на розгляд до Верховної ради народними депутатами фракції «Батьківщина».

Впродовж 2018 року структурними підрозділами обласної ради забезпечувалось виконання завдань та заходів Програми економічного, соціального та культурного розвитку Одеської області на 2018 рік.

 

  1. Відомості про діяльність у раді та органах, до яких був обраний

Участь у сесіях Одеської обласної ради:

За звітний період обласною радою проведено 5 пленарних засідання, на яких прийнято 220 рішень, з яких: 4 рішення про затвердження нових програм, 35 рішень про внесення змін до діючих програм, 36 рішень з питань, пов’язаних з управлінням майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, 12 рішень з питань про призначення, продовження строків дії контрактів керівників комунальних підприємств, закладів, установ, організацій, 8 рішень з питань у сфері природокористування, 5 рішення з питань адміністративно-територіального устрою, 35 рішення з організаційних питань, 5 рішень з питань, пов’язаних з нагородженням вищими органами влади (в тому числі за клопотанням Олега Радковського), 3 рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Одеської області».

Протягом року рішеннями обласної ради схвалено 23 звернення до вищих органів влади.

На пленарних засіданнях сесій обласної ради прийнято 16 рішень на підтримку депутатських запитів.

 

  1. Організація прийому громадян

 

За звітний період проводилися особисті прийоми громадян в приміщенні Одеської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» (м. Одеса, вул. Преображенська, 45), під час яких до Олега Радковського звернулось сімдесят мешканців області. Під час особистих прийомів розглянуті питання, що стосувалися  житлових питань, соціального захисту та пенсійного забезпечення, медичної допомоги, забезпечення законності та правопорядку. З метою вирішення проблем, зазначених у зверненнях громадян, надсилалися запити до відповідних органів місцевого самоврядування та територіальних управлінь органів центральної влади.

Також за звітній період першим заступником Голови обласної ради, згідно затвердженого графіку, проводились особисті прийоми громадян в приміщенні Одеської обласної ради (м. Одеса, пр.-т Шевченка, 4), на яких було прийнято 18 осіб. Звернення громадян були направлені в профільні відділи та управління обласної ради для опрацювання, які знаходяться на особистому контролі виконання.

 

  1. Робота у профільних комісіях Одеської обласної ради

 

За посадою є головою Комісії з питань поновлення прав реабілітованих.

Протягом звітного періоду комісія провела 4 засідання, на яких було розглянуто по суті 15 питань. За цей термін комісією отримано 9 вхідних та підготовлено 25 вихідних листів.

Комісія згідно зі своїми повноваженнями щодо виконання рішення Одеської обласної ради народних депутатів від 15 жовтня 1992 року № 378-ХХІ «Про заходи по соціальному захисту реабілітованих громадян» (зі змінами) тримає на постійному контролі проведення виплат з обласного бюджету деяким категоріям колишніх політв’язнів та репресованих. З метою вдосконалення процедури зазначених виплат спільно з департаментом соціальної та сімейної політики обласної державної адміністрації було розроблено та затверджено новий Порядок надання щоквартальної матеріальної допомоги колишнім політв’язням і репресованим. На підставі вищевказаного Порядку було також здійснено уточнення списку отримувачів зазначених виплат (станом на січень поточного року 77 осіб). Загальне фінансування на 2018 рік згідно з обласною комплексною програмою соціальної підтримки населення на 2018-2020 роки «Соціальний захист населення в Одеській області» було визначено у сумі 340 тис. грн.

У 2018 році на Одещині продовжували вшановувати 80-і роковини Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, та проводити заходи, присвячені пам’яті загиблих у тих страшних подіях, та посиленню соціального захисту усіх репресованих за радянських часів громадян України.

Спільна діяльність комісії обласної ради та департаменту соціальної та сімейної політики Обласної державної адміністрації в рамках виконання заходів дозволила здійснити низку заходів, які турбували комісію обласної ради та громадськість Одещини, а саме: продовження впорядкування місць поховань залишків репресованих громадян міста Одеса на Західному цвинтарі міста та на території Одеської області; організація та проведення меморіальної виставки «Правда та пам’ять. Катинський злочин», підготовленої Музеєм традицій незалежності в м. Лодзь (Республіка Польща) та присвяченої масовим розстрілам польських військовополонених у 1940 році у м. Катинь (РФ) та м. Биківня (Україна). Експозиція вищевказаної меморіальної виставки була відкрита 17 травня 2018 року в Кафедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії (м. Одеса, вул. Катерининська, 33/1). 20 травня поточного року було проведено повноцінний захід щодо вшанування пам’яті загиблих під час репресій на Західному цвинтарі м. Одеса, в якому взяли участь депутати обласної ради, представники релігійних конфесій, журналісти та молодь м. Одеса.

Члени комісії на різних рівнях брали активну участь у «круглих» столах та робочих групах стосовно вдосконалення законодавства України щодо соціального захисту реабілітованих та членів їх родин. Наразі з 13 березня поточного року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», яким було викладено в новій редакції назву Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» та внесено зміни у процедуру реабілітації. Також було внесено суттєві уточнення у перелік термінів, які визначають мотиви, наслідки та виконавців репресій і категорії потерпілих від політичних репресій. У вересні поточного року ухвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту окремих категорій осіб із числа жертв нацистських переслідувань та політичних репресій», яким безпосередньо репресованих і, згодом, реабілітованих громадян було порівняно з ветеранами та інвалідами Другої світової війни, але жодних додаткових гарантій соціального захисту для членів родин репресованих не було додано.

Вищевказаними змінами законодавства України передбачено створення Національної та регіональних комісій з питань реабілітації при обласних державних адміністраціях. Після утворення згаданих комісій робота комісій з питань поновлення прав реабілітованих, які працювали з 1991 року в структурах обласних, районних та міських рад, буде припинена.

 

  1. ПРОГРАМИ ТА СТРАТЕГІЧНІ ДОКУМЕНТИ

 

Одним із пріоритетних напрямів діяльності обласної ради є прийняття обласних комплексних та цільових програм, спрямованих на підвищення соціально-економічного та культурного розвитку регіону.

Серед діючих стратегічних та програмних документів Одеської області, які визначають розвиток регіону, є Стратегія економічного та соціального розвитку Одеської області до 2020 року, Програма соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2018 рік та 35 регіональних цільових та комплексних програм.

За звітній період депутатським корпусом Одеської обласної ради VІI скликання було прийнято 9 нових регіональних цільових та комплексних програм, а саме:

— обласна цільова програма «Доступна медицина» на 2018-2020 роки;

— обласна комплексна програма соціальної підтримки населення на 2018-2020 роки «Соціальний захист населення в Одеській області»;

— обласна комплексна програма розвитку фізичної культури і спорту в Одеській області на 2018-2020 роки;

— обласна цільова соціальна програма «Молодь Одещини» на 2018-2020 роки;

— Регіональна програма цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Одеської області на 2018-2021 роки;

— програма залучення зовнішніх ресурсів та розвитку міжнародної діяльності Одеської області на 2018-2020 роки;

— Регіональна програма інформатизації Одеської області на 2018-2020 роки «Електронна Одещина»;

— Регіональна цільова програма сприяння розвитку громадянського суспільства в Одеській області на 2018-2020 роки;

— Комплексна програма реставрації та збереження Аккерманської фортеці й розвитку інфраструктури у м. Білгороді-Дністровському на 2018-2022 роки.

Для ефективної реалізації регіональних програм обласною радою вносилися відповідні зміни і доповнення, зокрема в частині обсягів їх фінансування, напрямів та змісту діяльності. Так, у 2018 році обласною радою були ініційовані та прийняті зміни до 20 діючих Програм.

Найбільша кількість програм діє у сферах соціального захисту, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства, розвитку інфраструктури та будівництва, а також культури та екології.

Із 35 діючих програм у 2018 році фінансуванням охоплено 28. Загальний обсяг фінансування, визначений у програмах на 2018 рік за рахунок коштів обласного бюджету, становить 1 354,9 млн. грн., разом з цим, в обласному бюджеті на їх фінансування передбачено 879,6 млн. грн. (65% від запланованого у програмах).

Контроль за виконанням регіональних цільових та комплексних програм здійснюють профільні постійні комісії обласної ради.

 

 

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Сергій Власенко: Ім’я прем’єр-міністра залежить лише від однієї особи – президента

Сергій Власенко: Ім’я прем’єр-міністра залежить лише від однієї особи – президента

Юлія Тимошенко зустрілася зі спеціальним представником Держдепу США по Україні Куртом Волкером

Юлія Тимошенко зустрілася зі спеціальним представником Держдепу США по Україні Куртом Волкером

Привітання Юлії Тимошенко з нагоди 20-річчя партії «Батьківщина»

Привітання Юлії Тимошенко з нагоди 20-річчя партії «Батьківщина»

Календар новин
Серпень 2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31